Monica Belluci

Post Reply
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Monica Belluci

Post by Gilgamesh »

Image

http://www.imdb.com/name/nm0000899/?ref_=sr_1

Monica Anna Maria Bellucci
Città di Castello, Italija, 30. septembar 1964
je italijanska glumica, model i seks-simbol.

Monika Beluči je rođena kao jedino dete vlasnika transportnog preduzeća, Luiđija Belučija, i slikarke, Marije Gustineli. Karijeru je započela kao model, i to u 16. godini, kada je pohađala Lićeo Klasiko. Kasnije, kada je upisala pravo na Univerzitetu u Peruđi, nastavila je da radi kao model da bi zaradila novac za školovanje.
Retka kombinacija savršenog lica i zanosnog tela Moniki Beluči je donela titulu seks-simbola. Uopšte se smatra jednom od najlepših žena. Brojni časopisi za muškarce je redovno svrstavaju u sam vrh svojih izbora lepote i seksipila. Sama Monika o svom izgledu u intervjuu za BBC kaže sledeće: „Lepota je hendikep ako si glup, a ne ako si inteligentan i znaš je iskoristiti. Osećam se dobro i ugodno u svom telu, ali ne zbog toga što sam lepa. Poznajem mnoge lepe ljude i njihovi životi su jednostavno užasni. Jako su nesigurni u sebe... Srećna sam što sam voljena i što imam divnu porodicu.
Godine 1988. preselila se u italijanski centar mode, Milano, gde je počela da radi za Elit model menadžment. Godinu dana kasnije počinje da radi za modne kuće iz Pariza i Njujorka, kao što su: Ele i Dolče i Gabana. U toku te godine počinje da uzima časove glume da bi 1990. godine dobila svoju prvu ulogu u TV filmu Život sa sinovima. Tokom sledećih godina igrala je u još nekoliko filmova, u kojima nije imala zapažene uloge. Malo veću pažnju skreće na sebe u američkom filmu Bram Stokerov Drakula, u kome je imala jednu scenu u kome se pojavila gola. Sledećih pet godina igrala je uglavnom u nekoliko francuskih i italijanskih filmova, kao što su: Heroji, Grudva snega, Nebo je uvek plavlje i Princeza Alisea. Uloge u ovim filmovima su prošle uglavnom nezapaženo kod filmske javnosti, ali to se promenilo sa filmom Apartman u kome je za ulogu Lise nominovana za nagradu Cezar u kategoriji kao najobećavajuća glumica. Ipak, godinu dana postaje poznata i svetskoj javnosti sa filmom Doberman gde je nastupila zajedno sa svojim sadašnjim mužem Vensanom Kaselom. Sledećih nekoliko godina igra u nekoliko filmova u kojima se često pojavljivala gola.
Godine 2000. pojavila se u trileru koji se zvao Pod sumnjom, u filmu je igrala zajedno sa fimskim velikanima Džinom Hekmanom i Morganom Frimanom. Ovo joj je bila do tada ukupno treća uloga u američkim filmovima. Svoju svetsku slavu stiče te iste godine sa italijanskim filmom Malena. U filmu je igrala Malenu Skordiju, prelepu udovicu koju svi muškarci obožavaju, a sve žene zavide. Za ulogu je nominovana Nagradom publike na Evropskom filmskom festivalu. Nakon Malene usledila je manja uloga u filmu Pakt sa vukovima (2001), u kome je ponovo nastupila sa mužem Vensanom Kaselom. Sledeće godine igrala je u kontroverznom filmu Nepovratno (Otpozadi) (2002), gde je igrala ponovo sa Vensanom Kaselom. Film je uzburkao svetsku javnost zbog scena silovanja i prevelikog nasilja. Iste godine imala je ulogu Kleopatre u filmskoj komediji Asteriks i Obeliks: Misija Kleopatra.
Godine 2003. igrala je zajedno sa Brusom Vilisom u ratnom filmu Jecaji sunca, u kome je igrala doktorku iz Afrike koja hoće da spase meštane jednog sela. Iste godine se pojavila u filmu Matriks 2, da bi reprizirala svoju ulogu u nastavku Matriks 3 koji je izašao krajem iste godine. Sledeće godine igra u režiserskom ostvarenju Mela Gibsona, Stradanje Hristovo (2004). Ulogu Isusa Hrista je poverena Džimu Kavizelu, dok je ona odigrala veoma dobro ulogu Marije Magdalene. Ipak, i ovaj film je često osuđivan zbog prevelikog nasilja u filmu, naročito kod scena sa Hristom. U toku iste godine ponovo igra zajedno sa Vensanom Kaselom, ovaj put u francuskom filmu Tajni agenti (2004). Tokom ove godine imala je još dve uloge, prvu kao Simona Bonsera u filmu Ona me mrzi (2004), a drugu u kome je posudila glas Kajlini u video-igri Princ Persije: Unutrašnji ratnik. Sledeće godine ponovo je imala glasovnu ulogu u video-igri Матрикс на мрежи, a imala je dve filmske uloge u filmovima Braća Grim i Koliko me voliš?, u kome se ponovo pojavila gola.
Godine 2006. ponovo igra sa Vensanom Kaselom, ovog puta u filmu Šejtan. Iste godine igrala je u filmovima Наполеон и ја i Kameno veće. Sledeće 2007. godine pojavila se u još dva filma. Prvi je bio Љубавни приручник 2, a drugi Vatreni obračun u kome je glavnu mušku ulogu igrao Klajv Oven.
Zatim je snimila filmove kao što su Drugi dah (2007), Divlja krv (2008) i Ne osvrći se (2009).
Bila je verena za glumca Nikolu Farona, od 1989, do 1995. godine. Venčala se 1999. godine sa poznatim francuskim glumcem Vensanom Kaselom, sa kojim ima jednu kćerku koja se zove Deva, a rođena je 12. septembra 2004. godine u Rimu.


Filmografija
1990 Vita coi figli (TV movie)
1991 La riffa
1992 Ostinato destino
1992 Dracula
1993 Briganti
1994 I mitici - Colpo gobbo a Milano
1995 Joseph (TV movie)
1995 Palla di neve
1996 Princess Alisea (TV movie)
1996 Il cielo è sempre più blu
1996 The Apartment
1997 Stressati
1997 Dobermann
1997 Mauvais genre
1997 As You Want Me
1998 Pleasure (And Its Little Inconveniences)
1998 Compromis (short)
1998 L'ultimo capodanno
1998 A los que aman
1999 Comme un poisson hors de l'eau
1999 Méditerranées
2000 Under Suspicion
2000 Franck Spadone
2000 Malèna
2001 Brotherhood of the Wolf
2002 Asterix and Obelix Meet Cleopatra
2002 Irreversible
2003 Remember Me, My Love
2003 Tears of the Sun
2003 The Matrix Reloaded
2003 Enter the Matrix (Video Game)
2003 The Matrix Revolutions
2004 The Passion of the Christ
2004 Secret Agents
2004 She Hate Me
2004 Prince of Persia: Warrior Within (Video Game)
2005 The Matrix Online (Video Game)
2005 The Brothers Grimm
2005 How Much Do You Love Me?
2006 Sheitan
2006 N (Io e Napoleone)
2006 The Stone Council
2007 Heartango (short)
2007 Manuale d'amore 2 (Capitoli successivi)
2007 Shoot 'Em Up
2007 Le deuxième souffle
2008 Sanguepazzo
2008 The Man Who Loves
2009 The Private Lives of Pippa Lee
2009 Don't Look Back
2009 Baarìa
2009 Omaggio a Roma (short)
2010 Rose, c'est Paris (TV movie)
2010 The Sorcerer's Apprentice
2010 The Whistleblower
2011 The Ages of Love
2011 A Burning Hot Summer
2012 Rhino Season
2013 Des gens qui s'embrassent (completed)
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Monica Belluci

Post by Gilgamesh »

Image
Image
Image
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Monica Belluci

Post by Gilgamesh »

Image
Image
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Monica Belluci

Post by Gilgamesh »

Image
Image
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Monica Belluci

Post by Gilgamesh »

Image
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Monica Belluci

Post by Gilgamesh »

Image
Image
Sve u zivotu je stvar izbora
Post Reply

Return to “Strane glumice”