Citati

User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Ljubav… Ona je teška kao bolest i kada čovek ima sreće da je preživi, zauvek mu ostanu ožiljci koji probadaju u određeno vreme; pri pomenu nekog imena, u nekom bledom predvečerju, uz muziku koju smo nekada zajedno slušali, čak i pri letimičnom pogledu na ulični sat pod kojim smo se sastajali.


Momo Kapor
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Ljubav, nemam, zamenila sam je kompromisima... Ucim. Ucim iz pocetka, o sebi. Da li cu imati vremena?
Margita
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

"Neko je rođen za sreću, neko za belaj."

(Tvrđava)

Mesa Selimovic
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
nadja
Posts: 38
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:35 am

Re: Citati

Post by nadja »

Je li to sve što ostaje od ljubavi? I šta uopšte ostaje posle nje?
Telefonski broj koji lagano bledi u secanju. Caše sa ugraviranim monogramima ukradene u „Tri ladara”. Posle ljubavi ostaje obicaj da se belo vino sipa u dve caše i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod „Znaka?” I zacudeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima.
Posle ljubavi ostaje recenica: „Divno izgledaš, nisi se ništa promenila…” i „Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona”.
I neki brojevi studentskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi.
Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vracali posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju melodije sa radija koje izlaze iz mode. Ostaju znaci ljubavne šifre: „Ako me voliš, zapocni sutrašnje predavanje sa tri reci koje ce imati pocetna slova mog imena”. Ušao je u amfiteatar i rekao: „U našoj avangardi…” Poslao mi je poljubac.
Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da ce neko iznenada naici. Klak – spuštena slušalica kada se javi tudi glas. Hiljadu i jedna laž.
Posle ljubavi ostaje recenica koja luta kao duh po sobi: „Ja cu prva u kupatilo!” – i pitanje: „Zar necemo zajedno?”
Ovaj put ne.
Posle ljubavi ostaju saucesnici: cuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikoga u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli.
Posle ljubavi ostaje povredena sujeta. Metalni ukus promašenosti na usnama.
Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene.
Posle ljubavi ne ostaje ništa...

Momo Kapor-Una
Ogranicen si samo zidovima koje si sam postavio
User avatar
nadja
Posts: 38
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:35 am

Re: Citati

Post by nadja »

Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svet je u neredu, jer se stvari vole a ljudi koriste.

n.n
Ogranicen si samo zidovima koje si sam postavio
rradule
Site Admin
Posts: 399
Joined: Sun Mar 10, 2013 12:09 pm

Re: Citati

Post by rradule »

Ženama je potreban samo mali znak, nagoveštaj, jedan mig, nevidljiv detalj, sitan povod, a zatim sve rade same: vole, pate, nadaju se, maštaju i plaču.
Dušan "Duško" Radović
rradule
Site Admin
Posts: 399
Joined: Sun Mar 10, 2013 12:09 pm

Re: Citati

Post by rradule »

Za ljubav su zgodni:

malo vremena,
nezgodna mesta,
teskoba,
brzina,
niz otežavajućih okolnosti.

Tada je ljubav lepa, samo tada cveta.

Dušan "Duško" Radović
User avatar
nadja
Posts: 38
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:35 am

Re: Citati

Post by nadja »

...smatrao je da je život izbor a ne sudbina, jer običan čovek živi kako mora, a pravi čovek živi kako hoće: život na koji se bez otpora pristaje to je bedno tavorenje, a izabrani život je sloboda. Čovek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem. Ako pristane na tuđi sistem mišljenja, on nema svojih razloga, pa ne može doći ni do svoje odluke. Kad odbaci tuđu logiku i nametnuti način mišljenja, svi su mu razlozi dostupni i svaki čin je moguć.

Mesa Selimovic-Krug
Ogranicen si samo zidovima koje si sam postavio
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Pitao sam ga jednom.. kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo?
Prijateljstvo se ne bira, rekao je, ono biva, ko zna zbog čega, kao ljubav.
A nisam ja tebi ništa poklonio,već sebi.

Meša Selimović
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Ona:
"Traži se stopostotni muškarac.
Mora da bude brilijantan, kreativan, zabavan, sposoban za potpunu intimnost i radost..."
On:
"Traži se stoprocentni ženski anđeo čuvar u ljudskom telu.
Nezavisna, avanturistički raspoložena, ogromna mudrost neophodna..."

Ričard Bah - "Most preko večnosti" (Odlomak)
Sve u zivotu je stvar izbora
Post Reply

Return to “Citati”