Citati

User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Meša Selimović
"Slušaj - kažem joj - govorim ozbiljno: Hajde da se vjenčamo. Nećeš mnogo dobiti. Šašav sam, nesrećan, često neprijatan, u životu sigurno neću daleko dotjerati, ali ću te voljeti! Ako ti je to dovoljno, pristani."

(Tišine)
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

"...Ovaj poslednji argument je bio od presudne vaznosti. Saliven je bio u pravu . Galeb koji leti najvise ,vidi najdalje..."

Ričard Bah - Galeb Jonatan Livingston
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Ivo Andrić
"Samo, ljudi se ne urazumljuju kroz glavu, nego sa obrnute strane, s tabana. Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepše savete i poruke."

(Travnička hronika)
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

"Kad svi misle isto, znači da niko ne misli dovoljno." Lippmann
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Meša Selimović
"Ne muči me nesanica što sebi nešto prigovaram, nikakvo zlo nisam učinio nikome, a dobra sam učinio koliko sam mogao, ali to nije za pričanje, pričati o učinjenom dobru znači isprljati ga."

(Ostrvo)
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Pravog muškarca, s kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kao treba, da znate čiji ste.

Đorđe Balašević
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

"Dođe vrijeme kad shvatiš da neki ljudi ne zaslužuju mjesto u tvom životu. Pokloniš im osmijeh za kraj i poželiš sreću... jer znaš da ne trebaš nikog ko ne treba tebe."

NN
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Meša Selimović
"Od Bosanca se svemu može nadati. Godinama živi kao pametan čovjek, a onda sve učini da bi dokazao da je budala."

(Tvrđava)
Sve u zivotu je stvar izbora
User avatar
Gilgamesh
Posts: 1123
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:09 pm
Contact:

Re: Citati

Post by Gilgamesh »

Ivo Andrić
"Ostareo" čovek, to je prirodna stvar, ali ono što je ružno i teško, to je "zastareo" čovek.
Sve u zivotu je stvar izbora
Esmer
Posts: 1
Joined: Tue Oct 01, 2013 11:39 pm

Re: Citati

Post by Esmer »

'' Cetrdeset mi je godina, ruzno doba. Covek je jos mlad da bi imao zelja, a vec star da ih ostvaruje. Steta sto nemam deset godina vise, pa bi me starost cuvala od pobuna, ili deset godina manje, pa bi mi bilo svejedno. ''

* Mesa Selimovic *
Post Reply

Return to “Citati”