Problem sa OS?!?

Najbolji antivirusi za čišćenje kompjutera. Održavanje i podešavanje kompjutera na lak način. Jednostavna rešenja za ubrzavanje kompjutera. LinuxDistro - iskustva, Računari forum. Antivirus free portabl programi za brisanje virusa.
Post Reply
User avatar
baneks-
Posts: 44
Joined: Sun Mar 10, 2013 4:15 pm

Problem sa OS?!?

Post by baneks- »

Moja golgota je pocela sa nestankom struje, pri cemu je xp kljoknuo. Sledece sta se dogadja padne mi na pamet da izdigne win7 ali...


Prilikom instaliranja WIN 7 dolazi do sledeceg zamrzne se instalacija(to jest prvi put kad sam instalirao) drugi put prodje instalacija normalno ali(opet to ali) kad se izdigne sistem posle odredjenog vremena zamrzne se sitem i samo dugme pomaze(dok u safe modu radi bez problema) nije mi jasno u cemu je tacno problem?? :?: :( i zestoko mi ide na zivce (sada sam instalirao xp ali ni on ne radi sjajno zna da koci,pri pokretanju vise aplikacija narocito skajpa i youtuba)
U pitanju win 7 Ultimate x86, dosta puta mi i zamrzne samu instalaciju.
Dodao bi na ovo i sledece xp mi vidi samo 1gb rama,a imam 3 gb(dve od 1gb na 533mhz,i jednu od 1 gb na 800 ghz,isti proizvodjac) dok pri pokretanju racunara vidi se 3 ghz u xp se vidi samo 1 gb.


Image

Image

Image
Нестали су кодекси, остали су комплекси
Победе су порази, а исходи су потресни

Image
rradule
Site Admin
Posts: 399
Joined: Sun Mar 10, 2013 12:09 pm

Problem sa OS?!?

Post by rradule »

Otvori kućište pregledaj prvo nije li neki kondenzator "puko" na matičnoj ploči. Dalje, memorije možeš da testiraš jednu po jednu sa recimo memtest programom, imaš ga na hiren's boot cd-u, možeš skinuti isti preko torrenta. Bekapuj bitne podatke sa HDD-a i testiraj. Probaj sa drugim napajanjem. Moguće da je struja oštetila neki deo pa da pravi probleme u radu. Na hiren's boot cd-u imaš sve alate potrebne za test. Metod eliminacije je najbolji za otkrivanje ovakvih problema kod računara.

Trenutna verzija je Hiren's Boot CD 15.2 For Windows i besplatna je.
User avatar
baneks-
Posts: 44
Joined: Sun Mar 10, 2013 4:15 pm

Re: Problem sa OS?!?

Post by baneks- »

rradule wrote:Otvori kućište pregledaj prvo nije li neki kondenzator "puko" na matičnoj ploči. Dalje, memorije možeš da testiraš jednu po jednu sa recimo memtest programom, imaš ga na hiren's boot cd-u, možeš skinuti isti preko torrenta. Bekapuj bitne podatke sa HDD-a i testiraj. Probaj sa drugim napajanjem. Moguće da je struja oštetila neki deo pa da pravi probleme u radu. Na hiren's boot cd-u imaš sve alate potrebne za test. Metod eliminacije je najbolji za otkrivanje ovakvih problema kod računara.

Trenutna verzija je Hiren's Boot CD 15.2 For Windows i besplatna je.

Da dodam jos nesto ovako kad sam i uspeo da izdignem sistem sledece drajveri za zvuk nisu instalirani jednom prilikom sam preko instalacionog dvd 7 pustio da proveri memoriju e sad nzm koliko je to validno ali nije nasao gresku,sledece sto sam ukljucio isto neki tupavi test sa dvd7 kao nesto da proveri sistem i prijavio mi problem sa drajverima za zvuk i video.......
Нестали су кодекси, остали су комплекси
Победе су порази, а исходи су потресни

Image
Post Reply

Return to “IT - Kompjuteri - Saveti i Trikovi (Tips and Tricks)”